У оквиру пројекта ,,Партнерство за праведно квалитетно образовање“ под покровитељством Центра за интерактивну педагогију, Минстарства просвете и Фондације ,,Песталоци“ у нашој школи, 29.августа 2024. године реализован је Активан летњи распуст под називом ,,У здравом телу, здрав дух“ . У преподневним сатима у градском парку одржан је оријентиринг. Ученици ОШ ,,Паја Јовановић“ и ОШ ,,Олга Петров Радишић“ подељени у мешовите екипе упознали су правила овог спорта , те се опробали и у такмичењу. Свака екипа добила је карту на којој су била обележене контроле- места. У што краћем времену су имали задатак да их пронађу по задатом редоследу. Учесници су развијали такмичарски дух, социјализацију, научили да се служе мапом и да је читају и оријентишу се у простору- природи. Оријентиринг је водила испред Школе спорта ,, Више од игре“ Ивана Грковић, а помагао јој је професор физичког Ненад Аничић. Сви учесници били су победници и награђени су пригодним поклонима и захвалницама. У послеподневним часовима реализоване су радионице у просторијама ОШ ,,Паја Јовановић“ на којима су присуствовали ученици две партнерске школе ОШ ,, Паја Јовановић“ и ОШ ,,Олга Петров Радишић“. Представница Удружења ,,Изазов“ Светлана Баковић водила је креативну радионицу, радионицу о менталном здрављу реализовала је психолошкиња Ања Миловановић, а о здравој исхрани интерактивно предавање одржао је наставник биологије Ранко Радованчевић. Ученици су упознати са здравим стиловима живота, а уз освежење била је уприличена здрава ужина – нектарине. Након радионица на теренима ОШ ,,Паја Јовановић“ ученици три партнерске школе имали су прилику да тренирају са спортским стручњацима града. Своје спортове представили су Јелена Марков -зумба, представник ШК ,,Бора Костић“ Чеда Узелац – шах, ТК ,,Торнадо“ Ненад Аничић – теквондо, ОФК ,,Кристал“ Зоран Станисављевић – фудбал и Школу спорта ,,Више од игре“ Ивана Грковић. Сви присутни послужени су свежим воћем. Као знак захвалности што су одазвали овом мини сајму спорта свим клубовима уручене су захвалнице и пригодни поклони. Више од стотину деце било је укључено у пројектне активности, а посебна захвалост иде колегама из ОШ ,,Олга П.Радишић“- Зоран Киш, Дарко Сантрач и Мануела Мохан, наставницима из ОШ ,,Паја Јовановић“- Југослав Павловић, Константин Зубац, Александар Божић, Зорица Тодоровић , Ања Миловановић, Ранко Радованчевић и родитељима који су подржали ове сусрете.
Пројектни тим ОШ ,,Паја Јовановић“ Вршац